Санація ротової порожнини котів та собак - Ветеринарная клиника Киев. Ветклиника A-vet на Оболони в Киеве

Санація ротової порожнини котів та собак

Записатись

Санація ротової порожнини котів та собак – це комплекс процедур, спрямованих на видалення зубного каменю, чищення зубів та ясен від нальоту. У найзапущеніших випадках лікуються запальні процеси, що виникли у ротовій порожнині.

Не варто запускати стан ротової порожнини у вашого улюбленця. Це може призвести до втрати зубів і, звісно, значно збільшить вартість ветеринарних послуг.

Дізнатись більше

Навіщо потрібно проводити санацію ротової порожнини котів та собак?

Дрібні частинки їжі залишаються на зубах та яснах. Цей процес уражає всіх ссавців. Згодом ці частинки їжі каміння і перетворюються на зубний камінь. Щоб уникнути таких наслідків, ми щодня двічі на добу чистимо зуби. Для собак та котів ця процедура неможлива. Тому, якщо їм не допомагати з чищенням зубів, у них на щелепі поступово формується зубний камінь.

Поява зубного каменю призводить до:

  • Стурбованого свербежу;
  • Кровотечі ясен;
  • Неприємний запах з рота;
  • В’ялості та втрати апетиту.

Відсутність лікування зубного каменю у котів та собак призводить до появи пародонтиту – запального процесу ясен, через який почнуть розхитуватися та випадати зуби. Тому санація збереже в них у цілості їхні зуби.

Ми рекомендуємо проводити процедуру двічі на рік. Це виключить появу зубного каменю та збереже здоров’я щелепи у домашнього вихованця.

Як здійснюється санація ротової порожнини?

Первинний прийом ветеринара повинен визначити, що неприємний запах з рота, млявість домашнього вихованця та втрата апетиту пов’язані саме з проблемою у ротовій порожнині, а не, наприклад, з проблемами роботи шлунково-кишкового тракту.Якщо первинний прийом ветеринара визначив проблеми саме у ротовій порожнині, отже, домашнього вихованця необхідно підготувати до санації.

Часто лікування свійських тварин такого типу виконується лише під загальним наркозом. Для тварини відвідування ветеринарної клініки – майже завжди великий стрес. Неприємні хімічні запахи, чуже невідоме приміщення, маніпуляції з чотирилапим, які, як мінімум, призводять до вкрай неприємних відчуттів – все це нервує та турбує тварину.

Якщо ж ветеринар полізе тварині в пащу, то вона легко може впасти в лють і паніку, внаслідок якої вона покусає ветеринара та рознесе обладнання ветеринарної клініки. Щоб цього не сталося, тварині попередньо працюють загальну анестезію, під дією якої вона засне глибоким медичним сном.

Тому домашнього вихованця необхідно підготувати до загального наркозу:

  1. Собаку не можна годувати протягом 12 годин, а кішку слід погодувати за 6 годин до наркозу третю від денної норми сухим або вологим кормом;
  2. Припинити напувати домашнього вихованця слід за 2 години до загального наркозу;
  3. Перед тим, як запровадити загальний наркоз, ветеринар проводить аналіз крові, а також досліджує стан серця. Ці процедури необхідні, щоб визначити, чи зможе витримати тварину загальний наркоз.

Перед санацією анестезіолог вводить підшкірно анестетик. Його обсяг визначається, виходячи з маси та віку тварини. Під дією анестетика тварина впаде в глибокий медичний сон, при якому блокуються всі болючі імпульси, і тільки після цього виконується санація.

Санація у нашій ветеринарній клініці виконується лише ультразвуковим методом. Ветеринар стоматолог спрямовує пучок ультразвукових імпульсів на зубний камінь. Той, під дією ультразвуку, руйнується і відколюється від поверхні зуба або ясна.

Також ветеринар стоматолог оцінює стан зубів та ясен, і у разі виявлення проблем призначає профілактичне чи хірургічне лікування. Зокрема, у нас виконується протезування зубів тварин та лікування карієсу у собак, ціна на ці лікувальні процедури буде найпривабливішою для вас.

Протезування зубів тваринам виконується переважно собакам, оскільки у кішок, по-перше, набагато менше розміром зуби, а по-друге, кішки здатні нормально харчуватися і навіть полювати з обламаним іклом. Для виставкових собак рекомендується встановлювати імпланти. Вони не відрізняються від рідних зубів собаки, але при цьому імплант не здатний витримувати великі навантаження. Тому для службових та охоронних собак рекомендуються встановлювати коронки, оскільки вони здатні витримувати великі навантаження на щелепу.

Лікування карієсу у собак, ціна на яке у нашій ветеринарній клініці є найвигіднішою, виконується методом пломбування ураженої ділянки зубної емалі. Пломбування виконується також під загальним наркозом.

Чи можна видалити зубний камінь без допомоги ветеринара?

Якщо коротко відповісти на це питання, то ні. Санація проводиться лише за умов ветеринарної клініки. Але є кілька способів профілактики утворення зубного каменю в домашніх умовах:
  1. Профілактичне харчування. Профілактичний сухий та вологий корм здатний видалити невеликий наліт на поверхні зубів.
  2. Пюре з томатів. Нанесені на зуби пюре з томатів справді здатне розм’якшити зубний камінь. Для цього необхідно його лише протягом 30 хвилин протримати на поверхні зубів, а потім акуратно зняти разом з розм’якшеним зубним каменем марлевою серветкою. Але ця процедура має два серйозні недоліки. По-перше, тварина відчайдушно чинитиме опір і намагатиметься злизати томатне пюре з поверхні зубів. По-друге, пюре з томатів здатне розм’якшити лише зубний камінь, що утворився на поверхні зубів. Зубний камінь, що утворився під яснами, залишиться в цілості. А саме він і є причиною запалення ясен.
  3. Механічна очистка. Для цього способу необхідно придбати стоматологічну лопатку і спробувати нею зчистити зубний камінь. Але, знову ж таки, без належних навичок завдаватимете своєму домашньому вихованцю вкрай неприємні й навіть болісні відчуття, через які він намагатиметься вирватися з ваших рук. Опір тварини зменшить ефективність процедури. І, головне, лопаткою не можна зняти зубний камінь у тварин з-під ясен.

Саме тому наша ветеринарна клініка відмовилася від механічного чищення зубного каменю. У нас виконується тільки щадне ультразвукове чищення зубів кішці, ціна якої вас приємно здивує. Вона безпечна для ясен і дозволяє легко видалити зубний камінь навіть у важкодоступних місцях.

 

Чи варто виконувати чистку зубів домашньому вихованцю в грумінг салонах?

Багато грумінг салонів пропонують, як додаткову послугу, зняти зубний камінь у тварин. Чи варто погоджуватися на цю пропозицію? На наш погляд, вам краще відмовитися від подібної пропозиції, і ось з яких причин:
  1. У грумінг-салоні чистка зубів проводиться без анестезії (виключення, якщо салон працює при клініці). Але у більшості випадків, у салоні немає чистка зубів ні спеціальних препаратів, ні спеціалістів. Тому тварину просто надійно фіксують, через що вона сильно страждатиме упродовж виконання всієї процедури санації ротової порожнини. Наша ветеринарна клініка завжди виконує санацію під загальним наркозом, що повністю виключає будь-які неприємні відчуття.
  2. Санація проводиться лише механічним способом. Зубний камінь просто зішкребуть із поверхні зуба стоматологічною лопаткою. Це лише додає неприємних відчуттів тварині. При цьому механічним способом можна очистити лише відкриту поверхню зуба, але не міжзубний простір або під яснами. Якщо не фахівець спробує видалити зубний камінь у цих місцях, то це призведе лише до пошкодження ясен та розвитку у місці пошкодження сильного запального процесу.

Саме тому лікування домашніх тварин слід виконувати лише за умов ветеринарних клінік. В «А-Вет» вартість ветеринарних послуг є найвигіднішою у Києві. Так, наприклад, нами пропонується чищення зубів кішці, ціна якої є найпривабливішою для Вас.

Згорнути
Записатись на прийом
Записатись на прийом