Ультразвукова діагностика серця ЄХО

Дізнатися більше

Ультразвукова діагностика серця ЕХО

Ехокардіографія – це безпечний та ефективний метод ультразвукової діагностики, що дозволяє оцінити функціональні та органічні ураження серця, його скоротливість, а також стан клапанного апарату. Апаратний метод дослідження серцевого м'яза.

В клініці А – Вет ми проведемо ЕХО вашому вихованцю швидко та якісно! З максимально комфортними умовами для пацієнта! Діагностика серцевих патологій є дуже важливою як перед оперативним втручанням ,так і в цілях профілактики. Адже чим раніше буде виявлено захворювання, тим простіше буде його вилікувати, або попередити негативні наслідки.

Клінічно здорова тварина має проходити ЕХО раз на рік,щоб попередити захворювання пов`язані з віковими змінами.

Клініка А – Вет запрошує провести ЄХО діагностику Вашому улюбленцю в зручний для Вас час та одразу отримати консультацію кардіолога.

Поширені вроджені хвороби серця

 • Відкрита  артеріальна протока

Відкри́та артеріа́льна прото́ка, або Бота́лова прото́ка (англ. Patent ductus arteriosus) — вроджена вада серця, при якій не спостерігається закриття протоки між аортою та легеневою артерією.

 • Підклапанний стеноз аорти

Стеноз аортального клапана (синонім: стеноз гирла аорти) — звуження отвору аортального клапана, що перешкоджає нормальному току крові з лівого шлуночка в аорту.

 • Стеноз легеневої артерії

Стеноз легеневої артерії - це звуження між правим шлуночком і легеневою артерією, яка несе кров в легені, або звуження безпосередньо самої легеневої артерії на різних її ділянках.

Це звуження може зустрічатися на різних рівнях, і залежно від місця звуження, розрізняють такі види стенозу легеневої артерії: клапанний (звуження клапана легеневої артерії), надклапанний (звуження стовбура легеневої артерії вище рівня клапана), підклапанний (звуження, обумовлене надмірним розростанням м'язів правого шлуночка , що перешкоджає виходу крові в легеневу артерію), і периферичні стенози легеневої артерії (стенози гілок самої легеневої артерії, що несуть кров до правої або лівої легені). Часто стеноз легеневої артерії поєднується з іншими вадами серця (тетрадою Фалло, транспозицією магістральних судин та іншими).

 • Дефект міжшлуночкової перегородки

Дефект міжшлуночкової перегородки (ДМШП) - це отвір між двома камерами серця - шлуночками (Мал. 1). ДМШП - найбільш частий вроджений порок серця, частота його народження становить 20 % від усіх вроджених вад серця.

 • Дисплазія трикуспідального  клапана

Вада,що характеризується зворотнім обігом крові через правий атриовентикулярний отвір під час систоли правого шлуночку( ПШ), зумовлений порушенням структурної або функціональної цілосності апарату трикуспідального клапана .

Поширені набуті хвороби серця

 • Дегенеративне захворювання мітрального клапана                      ( Ендокардіоз )

Мітрально -дегенеративна хвороба клапана відома під іншими назвами, такими як хронічні захворювання клапанів або навіть мітральний ендокардіоз. Це захворювання є наслідком дегенерації мітрального клапана, розташованого між передсердям і лівим шлуночком серця.

 • Ендокардит

Ендокарди́т (endocarditis; від грец. endon — всередині, kardia — серце, + itis) — запалення внутрішньої оболонки серця — ендокарду. Здебільшого ендокардит не є самостійним захворюванням, а являє собою синдром при інших захворюваннях.

 • Гіпертрофічна кардіоміопатія

Гіпертрофічна кардіоміопатія (ГКМП) ГКМП – це найчастіша патологія серця у кішок, і найчастіша форма кардіоміопатії у кішок у віці від 5 місяців до 14 років. ГКПМ – первинне захворювання міокарда, спричинене ураженням кардіоміоцитів.

 • Дилатаційна кардіоміопатія

Дилатаційна кардіоміопатія (застійна міокардіопатія) (ДКМП) — захворювання міокарду з вираженим порушенням насосної функції серця та дилатацією (розширенням) обох шлуночків.

 • Рестриктивна кардіоміопатія

Рестриктивна кардіоміопатія (РКМП) — захворювання міокарда, що характеризується, в основному, порушенням діастолічної функції лівого шлуночка. За симптомами РКМП нагадує констриктивний перикардит. Переважає задишка і швидка втомлюваність, а пізніше — симптоми правошлуночкової недостатності.

 • Перикардіальний випіт

Гідроперикард (перикардіальний випіт) – це надмірне скупчення рідини в перикарді, або серцевій сумці. Вона складається з двох листків, які оточують серце, захищаючи його та відокремлюючи від інших органів. В середині перикарда знаходиться невелика кількість рідини, яка запобігає тертю його стінок одна об одну та серце. Якщо кількість перикардіальної рідини сильно збільшується, серце виявляється затиснутим в перикарді та не може вільно розширюватися та скорочуватися. Це може призвести до тампонади та зупинки серця.

 • Хемодектома Це пухлина нервової тканини в області аорти.

Згорнути