Піроплазмоз у собак, аналіз крові у собак| Вет.лабораторія А-ВЕТ

Піроплазмоз у собак як уникнути та куди звертатися, якщо є симптоми

Записатись

Піроплазмоз у собак або бабезіоз — є небезпечним захворюванням, що передається від паразита (кліща) до тварини. Викликає піроплазмоз кровопаразит Piroplasma (Babesia) canis. Собакам передається через укус іксодових кліщів. Мікроорганізми паразита, що знаходяться в слині, вприскуються в кров тварини, де надалі й розмножуються.

Дізнатись більше

Симптоматика

Симптоми хвороби часто змащені та залежать від ступеня її тяжкості. Період від зараження до прояву перших ознак може становити, як 2-3, і 10 днів. Перебіг хвороби може бути надгострий, гострий або хронічний.

Надгостра форма бабезіозу розвивається практично себе не проявляючи, часто викликає раптову загибель чотирилапого. У разі гострого перебігу недуги протягом 2-3 днів є підвищена температура тіла до 41-42 ºС.

На початку розвитку хвороби у собаки погіршується апетит, вона вибирає лише смаколики та свіжу їжу, а решту залишає. З прогресуванням піроплазмозу вихованець може перестати їсти, пес стає млявим і апатичним. Слизова рота та ока блідне, спостерігається її жовтуватий відтінок (через масове руйнування клітин крові та вивільнення з них білірубіну).

З 2-3 доби недугу сеча стає темного відтінку. Може бути червоного або коричневого кольору (оскільки в неї потрапляє багато білірубіну з крові). Характерною ознакою є слабкість задніх лап. Собаці, що захворіла, складно ходити, може бути діарея, нудота і блювотні маси з кров’янистими вкрапленнями.Калові виділення можуть мати яскравий жовтий або навіть зелений колір. В останню чергу страждає дихальна система і спостерігається порушення серцевої діяльності з сильною задишкою, в деяких випадках з незворотними ураженнями ЦНС. Їхнім наслідком є параплегія задніх лап.

У хронічній формі хвороба протікає від 3 до 5 тижнів з характерними для неї недокрів’ям, слабкістю м’язів та виснаженням організму.

Як діагностувати?

При підозрі на бабезіоз враховуються такі дані:

  1. Наявність клінічних ознак: підвищена температура до 41-42 º, змінюється колір урини, погіршення апетиту або спостерігається повна відмова від їжі, пес млявий погано ходить і багато п’є води.
  2. На шкірному покриві можна виявити кліщів, що присмокталися (але не завжди).
  3. Лабораторні дані аналізів.

 

Аналіз крові у собак на бабезіоз

Вирішальними при постановці діагнозу є результати мікроскопічного дослідження мазків, крові та наявність бабезії в еритроцитах. Однак відсутність мікроорганізмів у мазку не може виключати наявність захворювання.

Результати загального аналізу крові часто показують наявність анемії та зниження загальної кількості білих клітин крові. Іноді присутня підвищена кількість паличкоядерних лейкоцитів.

Аналіз крові у собак на біохімію показує підвищені показники АЛТ, АСТ та білірубіну. При найважчих випадках підвищений рівень креатиніну та сечовини, а у сечі підвищена кількість білірубіну.

 

Як лікується піроплазмоз?

Для цього захворювання показана комплексна форма лікування, що проводиться тільки ветеринаром! У терапію входить знищення кров’яного паразита, усунення токсинів та підтримання внутрішніх органів та систем.

Щоб знищити піроплазму у хворих тварин, ми використовуємо сучасні, високоякісні препарати проти паразитів від сертифікованих виробників. Такі ліки мінімально токсичні для хворого та мають найменший ризик прояву побічних ефектів. У деяких варіантах лікування ці ж ліки можуть застосовуватися для профілактичних цілей.

 

Які можуть бути ускладнення?

При піроплазмозі ускладнення можуть виникати при перебігу хвороби й після неї. Це впливає кілька чинників. На початку хвороби – може бути наслідком неправильно встановленого діагнозу та запізнілого розпочатого курсу лікування.

Стрімке розмноження збудників, які завдають непоправної шкоди організму. Піроплазми паразитують на клітинах крові, що відповідають за транспортування кисню і руйнують їх. Через руйнування безлічі еритроцитів організм не встигає утилізувати надмірну кількість виділеного гемоглобіну, як наслідок утворюються отруйні продукти розпаду останнього. Слід розуміти, що процес руйнування відбувається настільки швидко, що може призвести до критичного стану абсолютно здорового пса буквально за 72 години.

 

Ветеринарна клініка «А-Вет» рекомендує:

Виявивши кліща, що вп’явся, не намагайтеся його витягувати своїми силами, краще зверніться до ветеринара. Якщо ви витягли паразита, не можна брати його незахищеними руками! Не тисніть на потенційно інфікований кліщ! Покладіть у скляну чи пластикову ємність із щільною кришкою та віднесіть на аналіз або, у крайньому разі – можна його спалити!

 

Що потрібно зробити, якщо собаку вкусив кліщ, а до ветеринарної клініки їхати довго?

  1. Видалити паразита – основне завдання. В аптеках продаються спецпристрої для видалення кліщів. Якщо таких не виявилося, можна скористатися затискачем або пінцетом із тонкими краями.
  2. Зафіксуйте кліща ближче до головки та не відпускаючи виконайте 2-3 плавні обороти, строго в одному напрямку. Тоді він вийде повністю.
  3. Видаливши павукоподібне з місця укусу слід обробити будь-яким препаратом на основі спирту.
  4. Боїтеся видаляти кліща самі? Не затягуйте та везіть хвостатого до ветеринарного лікаря!

 

Як вберегти собаку від піроплазмозу?

На ринку ветеринарних препаратів широкий вибір різноманітних засобів для профілактики укусу кліщів. Краплі на холку від бліх та кліщів, різні спреї та нашийники, таблетки. Є також варіант спеціальної вакцини. Усі такі засоби від кліщів для собак містять компоненти, що відганяють або вбивають кліщів.

 

ВАЖЛИВО! Засоби захисту слід використовувати за кілька діб до запланованого походу на прогулянку.

 

Купуючи для собаки захисні засоби проти кліщів у ветаптеках чи зоомагазинах, не забувайте дивитись термін придатності та цілісність упаковки. Уважно читайте інструкцію! Слід також зазначити, що жоден з існуючих профілактичних засобів не дає 100% гарантії захисту вашого вихованця від піроплазмозу.

 

«А-Вет» рекомендує:

Не слід використовувати кілька захисних засобів одночасно. Змішування 2 препаратів може нести ризик прояву алергії або спровокувати отруєння, що завдасть величезної шкоди здоров’ю вашого чотирилапого улюбленця.

 

Якщо піти до ветеринара не виходить

Якщо з певних причин у вас не вдалося відвідати ветеринара після того, як кліщ вкусив собаку, щодня вимірюйте температуру тіла протягом 2-3 тижнів. Уважно спостерігайте за кольором сечі. Запідозривши симптоми, перераховані вище, покажіть тварину ветеринару. Обов’язково здайте аналізи на наявність кліщових інфекцій.

 

Наша цілодобова ветеринарна клініка надає всі послуги діагностики та лікування піроплазмозу у собак за помірною вартістю. У будь-який час доби ми можемо надати як екстрену, так і планову (за попереднім записом) допомогу вашому вихованцю.

Згорнути
Записатись на прийом
Записатись на прийом