Підготовка вихованців до зими. Щеплення і як одягнути тварин взимку.

Підготовка улюбленців до зими

Зігрій свого улюблінця

Записатись

Зима – сувора пора року для тварини. Навіть для домашніх собак та кішок, які живуть у міських квартирах. Адже більший час домашній вихованець проводитиме у теплому, що вплине на густоту його вовни, а отже, на стійкість організму до холоду. Тому підготовка до зими повинна включати низку профілактичних заходів, які дозволять вашому вихованцю без хвороб і ускладнень пережити холодну пору року.

Дізнатись більше

Загальна діагностика здоров’я улюбленця перед зимою

Перед початком зими обов’язково відвідайте ветеринарну клініку. Первинний прийом ветеринара дозволить точно визначити стан вашого улюбленця. Це, перш за все, стан шкірного покриву, вовни та слизових оболонок. Також лікар терапевт для тварин намагатиметься встановити стан імунітету у тварини. Наша вартість ветеринарних послуг, в т.ч., і ветеринара-терапевта, завжди залишається лояльною, за високої якості послуг.

Для короткошерстих порід собак взимку небезпечне переохолодження, при якому різко зростає ризик гострих респіраторних захворювань та запальних процесів у вухах. У сильний мороз зростає можливість обмороження вух, хвоста, лап, а у кобелів – ще й мошонки.

Наш лікар терапевт для тварин зазначає, що у домашніх улюбленців віком від 7 років узимку загострюються «вікові» захворювання, насамперед артрит – хронічне захворювання суглобів. Хворі на артрит дуже чутливі до змін погоди, які супроводжуються зміною тиску атмосфери. Суглоби, уражені артритом, дуже болісно реагують ці зміни тиску.Тому домашнім улюбленцям, які страждають на артрит, взимку необхідно обмежити час прогулянок.

Підготовка до зими – щеплення

Щеплення для тварин – обов’язковий етап підготовки вихованця до зими. Слід розрізняти щеплення для тварин, що захищають від хвороб, переносниками яких є комахи та кліщі (їх слід колоти навесні), та щеплення, що запобігають розвитку вірусних та бактеріальних хвороб (їх слід колоти перед початком холодів).

Вакцина від сказу для собак вводиться щорічно, про що робиться позначка в паспорті чотирилапого. Основне джерело поширення сказу – це бродячі собаки та лисиці, які в зимовий час через нестачу їжі стають особливо активними та агресивними. Тому в зимові місяці ймовірність того, що вашого пса покусає заражена сказом лисиця або бродячий собака, серйозно зростає. Саме тому вакцина від сказу для собак є одним з обов’язкових пунктів підготовки вашого вихованця до зими.

Комплексне щеплення для котів – це профілактика наступних захворювань:

  • Сказ;
  • Каліцивіроз;
  • Вірусний ринотрахеїт;
  • Панлейкопенія;
  • Хламідіоз.

Додатково наша ветеринарна клініка радить зробити щеплення від вірусного лейкозу. Це окремий вид вакцини, яка колеться разом із комплексною. Навіть якщо ваш кіт взагалі не гуляє на вулиці, комплексне щеплення для кішок все одно зміцнить його імунітет і захистить від вірусних захворювань, які можуть виникнути в носоглотці та слизовій оболонці.

Профілактика захворювань

Первинний прийом ветеринара визначить як загальний стан вашого хвостатого вихованця, а й запропонує ряд превентивних профілактичних заходів. Насамперед це профілактика глистних інвазій.

Глисти або гельмінти відбирають в організму собаки чи кішки всі найважливіші поживні елементи:

  • Вітаміни;
  • Цукор;
  • Білки;
  • Вуглеводи;
  • Жири;
  • Гормони;
  • Мікроелементи.

В результаті організм послаблюється, його імунна відповідь падає, і собака легко може захворіти, особливо, якщо її виводити на вигул з теплої квартири на мороз або холодну сльоту. Тому профілактика глистних інвазій – це ще один із кроків підготовки вихованця до зими. Сьогодні існує широке коло ветеринарних препаратів проти глистів, які зарекомендували себе як ефективні засоби боротьби проти глистних інвазій у тварин. При цьому ці препарати безпечні як для хвостатого, так і для людини.

Діагностика тварин дозволить визначити й інші профілактичні заходи, необхідні у тому, щоб підготовка домашнього вихованця до зими пройшла успішно.

Важливо! Перед щепленням тварина обов’язково має пройти курс профілактики глистових інвазій. Без цього курсу у чотирилапого можуть виникнути серйозні ускладнення після введення вакцини.

Особливості вигулу собаки взимку

Якщо ваш собака відноситься до активних і великих порід, тоді постарайтеся уникати місць для прогулянок, де можуть бути:

  • Зледеніння. На них собака може посковзнутись і впасти. Чим більша маса тіла у пса, тим більша ймовірність отримання вивиху однієї чи кількох лап;
  • Палиці під снігом. Після рясних снігопадів собака носитиметься по глибокому свіжому снігу, під яким можуть опинитися палиці та гілки. Існує ймовірність, що собака спіткнеться про закриту снігом гілку і вивихне лапу, а в найгіршому випадку навіть проткне грудину.

Краще обирайте для прогулянок розчищені від снігу майданчики з закатаним сніговим настом. Вони будуть найбезпечнішими для зимових прогулянок.

До речі, взимку слід віддавати перевагу якомога активнішими прогулянками, але при цьому можна скоротити час вигулу. Так ваш улюбленець отримає за короткий час необхідне фізичне навантаження, але при цьому не зможе переохолодитися, особливо якщо ваш собака належить до короткошерстих порід.

Кімнатні породи з короткою вовною краще вигулювати холодної пори в спеціальному одязі та взутті. Одягати светри, попони та дощовики можна вже у листопаді у сиру та мокру погоду. У сильний мороз можна одягнути й великі короткошерсті породи. Їх вовняний покрив не пристосований до морозу, як, наприклад, у великих густошерстих сторожових порід. Тому навіть при активних фізичних навантаженнях короткошерсті породи мерзнуть.

Взимку господарі у будні вигулюють собак у темний час доби – рано вранці ще темно, а ввечері після роботи вже темно. Тому ми радимо придбати для таких прогулянок нашийники з підсвічуванням (найкраще зеленим або червоним), а з собою обов’язково носити кишеньковий ліхтарик.

Особливості годування собаки в зимовий період

Перед зимою усі тварини набирають вагу. Це правило правильне і для собак. Тому восени необхідно змінити раціон для вашого домашнього улюбленця. Зміну раціону слід виконувати плавно. Не треба збільшувати обсяг порцій, краще, навпаки, трохи зменшити обсяг порції, але збільшити частоту годівлі до 3-4 на день. Крім того, у порції мають бути додані вітаміни. Вони покращать імунітет у собаки та підготують її організм до зимових холодів.

Догляд за шерстю собаки в зимовий період

Линька у собаки повністю закінчується або наприкінці листопада, або в середині грудня. Щоб допомогти собаці відлиняти, шерсть слід регулярно вичісувати. Це необхідно робити, щоб підшерсток швидше змінився з літнього на густіший ,зимовий. Густошерсті породи слід вичісувати двічі на тиждень, короткошерсті – раз на 7-10 днів.

Також узимку необхідно уважно стежити за станом вовни. Не можна допускати у собаки поплутаної вовни. Остання втрачає свої зігрівальні властивості, і до шкіри починає проникати холодне повітря, викликаючи переохолодження організму.

Під час зимових прогулянок між пальцями лап можуть утворюватися бурульки. Це нормально і не є небезпечним для собаки. Якщо бурульки будуть викликати дискомфорт, то ваш домашній вихованець самостійно може позбутися їх, згризаючи кригу з вовни. Тому не треба перед зимою підстригати шерсть між пальцями лап.

Висновок

Наша ветеринарна клініка пропонує комплекс профілактичних заходів, спрямованих на всебічну підготовку вашого домашнього улюбленця до зими. Наша вартість ветеринарних послуг є однією з найвигідніших на ринку. Діагностика тварин виконується досвідченими ветеринарами-терапевтами із застосуванням сучасного обладнання.

Згорнути
Записатись на прийом
Записатись на прийом